Roses (Španielsko)

Roses je mestečko nachádzajúce sa na pobreží Costa Brava v Katalánsku.

Nám sa ho podarilo navštíviť v rámci voľného víkendu. (Keď sme boli vo Figueres. ) Z Figueres sme sa tam dostali autobusom za pár minút.

 

mapa

Roses má nádhernú piesočnatú pláž, číre more a kopec atrakcií pre turistov. Napríklad taký výlet loďou, na ktorý nás pozývala jedna milá Španielka, ale keďže nás tlačil čas, museli sme odmietnuť. Po ceste na pláž sme stretli chlapíka, ktorý maľoval karikatúry. Samozrejme, že sme sa nechali namaľovať. Videli sme tam vodné skútre na prenájom, a dokonca aj parasailing. 😉

Keď sme dorazili na pláž, rýchlo sme sa prezliekli do plaviek a utekali do vody. Po polhodine nás more začalo nudiť, tak sme si požičali za pár ( 7- 8) EUR vodný bicykel so šmýkačkou. Keďže ja som ho vtedy videla prvýkrát, dávam obrázok pre predstavu ako to zhruba vyzerá. My sme sa s tým našim nefotili. Môj Canon sa vody bojí.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Bicykel so šmýkačkou.

 

Keď sme sa „dočľapkali“, išli sme sa prejsť po obchodíkoch. Kúpili sme si obrovský zeleno-modrý uterák, respektíve osušku s mapou Španielska. Pribudol do mojej neoficiálnej zbierky osušiek z dovolenky. Mám ešte jeden fialový z Chorvátska. 😉

Ďalej sme sa zastavili pri milých černoškách, ktoré robili vrkôčiky. Pred sebou mali kopec fotiek ich výtvorov. Ako správna žena som si ich začala prezerať. To si hneď všimla najstaršia z nich a prišla ku mne. Začala so mnou vyjednávať. Za 10 minút spravíme, bude to pekne vyzerať. Dokonca šla dole aj s cenou. Ja som ju ešte predtým chcela odbiť mojou zanedbanou Španielčinou, no vedela anglicky. Ovládala rôzne jazyky. Neprekvapilo by ma, keby sme sa bavili slovensky. 😀 Ani neviem ako, ani neviem kedy a sedela som na stoličke s hrebeňom vo vlasoch. Trvalo to dobrých 20 minút a nová Nataly bola na svete. S boľavou hlávkou sme išli ďalej.

P.S.: Po necelých troch týždňoch som si ich dala dole. Začala ma svrbieť hlava. Poniektoré vrkoče sa mi rozpadli. Nechcela som dlhšie čakať. Okrem guče vlasov, ktorá mi ostala v ruke po dôkladnom rozčesaní som mala vlasy ako Majster N. Sleduj nižšie na fotkách. 😉

 

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

 

Ako som už v úvode spomínala, dali sme si spraviť karikatúru nás dvoch. Chlapík s karikatúrami tam nebol, keď sme prišli do mesta. Boli tam len jeho obrazy a veci, ktoré nechal na mieste, kde maľoval. Trvalo pár hodín, kým sa vrátil. Keďže čas sa nám krátil a karikatúru sme chceli tak sme si ho doslova vystopovali. Prišiel a posadil si nás na stoličku. Najprv mňa a potom Peťka. Za ten čas sa nazberali diváci a sledovali majstra pri práci. Doslova sme mu prilákali novú klientelu. 😉

P.S.: Keď už bol obraz takmer hotoví, spýtal sa ma, že: „Lady, no problem sexi?“. Ja som v domnienke, že mi nakreslí plavky prikývla. No očividne to myslel inak. 😀  Výsledok jeho snahy môžeš posúdiť sám.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

 

Celý deň nám zbehol ako voda. Ani sme sa nenazdali a sedeli sme v autobuse na ceste do Figueres a späť do auta. Verím, že toto miesto niekedy navštívime. Minimálne kvôli tým atrakciám, moru a úžasnej pláže.

Bonusový materiál ⇓

 

ELS BLAUS DE ROSES

Názov spoločnosti, ktorá prevádzkuje poznávacie zájazdy loďou v okolí mesta Roses. Loďka nepláva stále na to isté miesto. Má ich v ponuke viac. Ceny sa pohybujú v závislosti od dňa a trasy  7- 12 € pre deti,  14- 24€ pre dospelých. Na lodi nie je problém s angličtinou, francúzštinou či dokonca s ruštinou. Dá sa tam najesť. Výlet trvá cca 3- 4h. (Informácie z letáku a stránky, ktorú majú. Kedže sme mali obmedzený čas nemohli sme ísť na výlet loďou. Tak aspoň informácie, ktoré sme sa dozvedeli na mieste.)

 

Čo sa dá na loďke zažiť?

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

 

Ak ťa zaujala ponuka, rezervuj si lístok na ich oficiálnej stránke, kde sa dozvieš viac.

 

Na záver ešte zopár našich fotografií 😉

 

 

Nataly

 

 

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: