Užitočné aplikácie/weby na cesty

INFO: Jednotlivé aplikácie budú predbežne aktualizované a postupne ich pridáme. Kedže stále nejaké pribudnú.

 

DOPRAVNÝ SERVIS 

  • zjazdnost.sk (SLOVENSKO)

Veľmi šikovný, jednoduchý web. Nájdeš tam: stav povrchu vozovky, dopravné obmedzenia, plánované dopravné obmedzenia, počasie, teplota, viditeľnosť atď. Všetko vrátane mapy na jednom mieste. Stačí sa iba jednoducho preklikať. (Vľavo hore je lišta s ponukou, a potom druhá je zas tá k mape, kde sa dá zvoliť počasie, teplota, stav vozovky atď.)

LINK

zjazdnost

  • mydrive.tomtom.com (SLOVENSKO + SVET)

TOMTOM (ďalej len TT) (aplikáciu nie GPS) sme spoznali v Nemecku. Kedže doprava na mníchovskom obchvate, ktorý intenzívne opravovali, si vyžiadala nejaký spoľahlivý online dopravný servis.

U nás TT funguje už od začiatku. Je veľmi praktická a šikovná aplikácia. Dokáže naplánovať trasu a vyhnúť sa kolónam. Uložiť danú trasu. Uložiť obľúbené miesta, ktoré zosynchronizuje s GPS TOMTOM, čo je podľa nás skvelé, lebo tieto miesta sú uložené na sieti a nikdy si nestratia. 🙂 Žiadna nečakaná strata dát nehrozí.

Využívať TT môžeš:

  1.  Ako aplikáciu v mobile. Link pre android sem.
  2.  Cez webový prehliadač. Link sem.
  3. Už ako súčasť GPS. Kedže informácie o doprave bežia priamo do GPS a tá vie ponúknuť obchádzku, prípadne upozorní na nebezpečenstvo na ceste atď. Viac info o takejto GPS a hlavne recenzii už čoskoro. Zatiaľ tento link. (Nezabudni rozlíšiť GPS pre kamióny a autá, kedže v ponuke majú obe.)

mnichov tomtom

Recenzia a tip ako vyskúšať GPS TomTom bezplatne je už na blogu.

  • WAZE (SLOVENSKO + SVET)

Aplikácia, ktorá umožňuje užívateľom nahlasovať rôzne udalosti na cestách, od hliadok, zdržaní, nebezpečenstva na cestách (napr.odstavené vozidlo) po uzatvorenie ciest a kopec ďalšieho. Od svojich konkurentov sa líši tým, že dopravné informácie tvoria najmä jeho užívatelia. Je to viac osobnejšie. Myslím, že túto aplikáciu nepotrebujem nejak viac opisovať, kedže je dosť známa. Kto sa s ňou ešte nestretol, môžem mu ju len odporúčať. Niekedy sa z nej človek dozvie viac, kedže užívatelia môžu pridávať fotografie a komentovať danú dopravnú situáciu. Dá sa povedať, že istým spôsobom nahrádza funkciu vysielačiek.

LINK

waze

 

PARKOVANIE

  • TRUCK PARKING EUROPE (SK+ EU)

Myslím si, že zatiaľ najlepšia aplikácia vôbec. Informácie o parkovisku ako: dostupnosť, počet parkovacích miest, sprcha, bezpečnosť a podobne. Pridať parkovisko môžeš kedykoľvek a takisto ho ohodnotiť. Už žiadne starosti ohľadom parkovania. Len na istotu.

LINK

truckparking

Zákaz jazdy pre kamionistov

  • trafficban.com

Myslím, že je to dosť prehľadný web. Bohužiaľ, je v angličtine.

LINK

trafficban

 

Samozrejme vznikli aj aplikácie do mobilu. Momentálne sú v ponuke tieto, o ktorých viem.

  • LKW restrictions – Europe

Túto aplikáciu som zhodou okolností objavila dnes. Takže prakticky s ňou nemám žiadne skúsenosti. Čo som sa dozvedela po inštalácii. Apka má krásny vzhľad. No jednotlivé krajiny, ktorých sa zákazy týkajú sa musia zakúpiť. Cena 1.19€ za jednu krajinu. Tak posúďte sami.

LINK

lkw

  • Bans for trucks

Túto aplikáciu mám v mobile. Je zdarma. Celkom prehľadná. Kedže my dostávame informácie o zákazoch priamo z firmy, málokedy sme ju zvykli používať. Informuje mesiac dopredu o každom zákaze. Je super, už len kvôli víkendovým zákazom, ktoré človek občas zabudne. Samozrejme cez letné prázdniny nadobudne iný nenahraditeľný význam. 😉

LINK

ban

Momentálne je to všetko s čím sme sa stretli a čo aj reálne využívame. Ak poznáš aj ty nejaké aplikácie/weby, ktoré sme v článku nespomenuli, napíš nám svoj tip do komentára a my sa na to určite pozrieme.

Nataly

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: