Energylandia (Poľsko)

Už z názvu vyplýva, že v tomto parku nuda nehrozí. Obec Zator, kde tento park sídli je od Prešova vzdialená zhruba 240 km, z Bratislavy je to 340 km, z Košíc 260 km a z Popradu 159 km.

Väčšina návštevníkom odporúča v parku stráviť viac ako jeden deň. My súhlasíme. V prípade, že nechcete vynechať ani jednu atrakciu sa oplatí v parku stráviť aspoň tie dva dni.

Dôležité informácie

Ceny vstupeniek sa pohybujú v prijateľných sumách. Na rozdiel od podobných zábavných parkov v Nemecku, neutratíte veľa peňazí.

Park sa delí na dve časti. Jedna sú kolotoče a horské dráhy, tá druhá časť sú bazény s toboganmi. V cene lístka sú obe. Či všetko stihnete vám zaručiť nevieme.

Dospelí za lístok zaplatia 119 zł – 27,52 €. (Prevod cez openiazoch.zoznam.sk) aktuálny kurz k sep. 2018

Deti do 140 cm zaplatia 69 zł – 15,95 €.

Deti do 3 rokov symbolický poplatok 1 zł – 0,23€

Aktuálny cenník nájdete na tejto stránke. Nechýba možnosť kúpiť si lístky online. Ak chcete ušetriť, sledujte zľavomat, občas sa objaví akcia aj tam. My sme dostali zľavové kupóny po každej návšteve ako darček. Určite ich nevyhadzujte. Nikdy neviete, kedy sa vám zídu. 🙂

Dá sa platiť kartou, poľskou menou a asi aj eurom. My odporúčame platiť kartou a mať po ruke nejaké drobné, kedže niektoré skinky sa zamknú, iba ak tam dáte poľskú mincu. A ak chcete v stánku vyhrať plyšáka, hotovosť vám poslúži aj tam. Inak všade akceptujú platobné karty.

V prípade núdze, pri vchode je bankomat. Hotovosť si môžete vybrať aj tam.

Mapa areálu pri vstupe je samozrejmosťou. Zo začiatku býva problém sa zorientovať, ale neskôr, keď prejdete celý areál, to už nie je problém.

Parkovisko bolo v čase našej návštevy rozdelené na platenú a neplatenú časť. Nevedeli sme to. Pri pokladni sa nás slečna opýtala, či sme autom. Dala nám lístok, ktorý stál asi 5 zł (1,16 €). Zaplatili sme, no pri výjazde ho nik nepýtal. Všimli sme si iba VIP  parkovisko blízko vchodu, ktoré malo závory. Asi to patrilo im. My sme zaparkovali tam, kde nás navigovali zamestnanci parku. Každé auto navigovalo niekoľko zamestnancov, aby sa netvorili kolóny a premávka šla rýchlo. Za tento postup dávame 100 bodov. Klobúk dole pred Poliakmi.

EDIT: Pri druhej návšteve, sme zaparkovali oveľa bližšie ako naposledy. Tam už rampy boli a pri výjazde sme museli odovzdať lístok za parkovné.

Aby ste nemuseli ďaleko chodiť, k hlavnej bráne vás odvezie tento vláčik. No nie je to super?

IMG_7388
Chodí každé dve minúty.

Keď už sme pri aute. Zistite si cenu pohonných hmôt po ceste a natankujte, kde je najlacnejšie. 😉

Prečo sa tam oplatí ísť?

Či ste alebo nie ste fanúšikom adrenalínových zážitkov, v parku si prídete určite na svoje. Pre malých aj veľkých, pre rodiny, páry či skupiny. Park ponúka množstvo atrakcií, ktoré chytia za srdce každého návštevníka.

My sme sa tam rozhodli ísť hlavne kvôli atrakcii Hyperion. Otvorili ju v tomto roku (2018). Ide o najvyššiu a najrýchlejšiu horskú dráhu v Európe. Áno, čakali sme na to takmer hodinu. Rad bol príšerne dlhý, ale oplatilo sa. Priznáme sa, nebolo nám všetko jedno, keď sme sa usadili do kresla a Hyperion sa vyštveral na najvyšší bod. Vedeli sme, že už niet cesty späť. Vtom sa to všetko začalo. Oprelo nás do sedadiel, bolo ťažké otočiť hlavu a vnímať ten celok. Leteli sme raz hore, raz dole, potom sme spravili otočku. Bolo to šialené množstvo vnemom, ktoré náš mozog nestíhal spracovať. Nakoniec sme dorazili do cieľa. Bolo ťažké vyjsť z budovy. Nohy sa nám triasli a učili sme sa znova pokojne dýchať. Bol to zážitok na celý život. A to sme ešte nesedeli v prvej rade! (Asi ani nikdy nebudeme…)

img_7384.jpg
Tu sa to všetko začína

Úprimne, ostatné atrakcie sa môžu schovať. Hyperion je najšialenejšia horská dráha v celom parku. Určite si ju pripíšte na zoznam.

Odporúčame sedieť v strede, kde sú dve sedadlá vedľa seba, o niečo vyššie. Tlak tam nie je taký silný ako na tých sedadlách, ktoré sú na kraji.

Zoberte si pršiplášť

Niektoré atrakcie sú spojené s vodou. To znamená, že bude lepšie ak na seba hodíte pršiplášť alebo si zoberiete náhradné oblečenie. V prípade, že máte poľské mince, poslúži dobre aj táto „sušička ľudí“ alebo TURBO SUSZARKA. 😀

IMG_7429

Inak dopadnete takto. S mokrou prdelkou. Pokiaľ je teplo, príjemne vás ochladí. V opačnom prípade vám bude zima. Myslite aj na to. Veľa zaujímavých atrakcií je spojených s vodou. Je pravdepodobné, že sa im nevyhnete. 🙂

IMG_7414
Ilustračné foto

Až počas druhej návštevy sa nám podarilo dostať k tejto atrakcii. Naposledy sa tam čakalo 40 min. Tentokrát sme si tam počkali iba 10 min. Bolo to naozaj neopísateľné.

IMG_7420
Vyzerá to strašidelne, ale bolo to v pohode.

IMG_7426

Ďalej odporúčame tieto horské dráhy: ROLLERCOASET MAYAN, -//- FORMULA a taký lajtík je asi DROPPER. Klikni sem a pozri ako to vyzerajú.

IMG_7416
Tu sme tiež neboli :/

Ak máte radi autá či motorky, tak v tomto prípade si naozaj prídete na svoje. Pri vstupe dostanete letáčik, kde je napísaný program v aréne. Naozaj sa to oplatí vidieť. Je to najlepšia zastávka, ak ste unavení z nekonečného čakania v radoch na atrakcie.

 

Video z tohto predstavenia je na našom Facebooku. Naozaj to bolo super. V druhej scénke, pred koncom sa mi vybil telefón. Nevadí, vy to uvidíte naživo. Vôňa spálenej gumy nebola nikdy taká silná ako vtedy.

Gastro

Ponuka jedál je naozaj pestrá. Prídu si na svoje všetci. Netuším ako to bude s vegánmi, kedže vegan veci sme zaregistrovali naposledy v Legolande. Tuto sme si naozaj nevšimli. Pizza, ktorú sme si kúpili mi vôbec nechutila. Samozrejme, bola som jediná. 😀

Neskôr, pred odchodom, sme si kúpili palacinky a tie boli o niečo lepšie. Aj keď Peťo mal jednu nedopečenú, ale to len stred cesta bol taký divoký. Zvyšok bol v pohode. No čo už. Stáva sa.

Je tam jedna veľká reštaurácia s rôznymi druhmi jedál a polievok, pokiaľ máte chuť na klasiku. V štýle westernu. Naozaj krásna. Majú aj terasu, miesta je tam dostatok, iba sa niekedy musí čakať v rade.

Edit: Keď sme tam boli druhýkrát, navštívili sme aj reštauráciu. Jedlo nás nejak neohúrilo, ale zákusky boli fajn.

IMG_7392
Okrem obalu na mňa pizza nespravila žiaden dojem…

Čakanie

Je naozaj individuálne. Väčšinou od 10- 45+ minút. Populárne atrakcie sú vždy plné. Čas, ktorý strávite čakaním je vyznačený na chodníku alebo na tabuli, ktorá je pred vstupom do atrakcie. Je to naozaj ľahké nájsť to. Počuli sme, že pred záverečnou je ľudí menej, kedže niektorí odchádzajú skôr. My sme tam boli v auguste, kamarátka v septembri a ľudí bolo rovnako. Nedávno spustil zľavomat akciu na lístky, ktoré platia v septembri, tuším nejak tak. Naozaj to môže byť rôzne.

Nefunguje to ako v Legolande, že si kúpite VIP vstupenku a môžete sa predbehnúť. Vôbec sme si takú vstupenku nevšimli. Na druhej stane sme si ani nevšimli VIP vstup na atrakciu (v Legolande bol vyznačený). Uvidíme, možno to čoskoro zmenia.

Edit: 16.9 tam bolo oveľa menej ľudí. Boli sme tam pred otvorením. Videli sme tú otváraciu ceremóniu. Keď sa to skončilo a otvorili sa atrakcie, utekali sme na Hyperion, kde sme čakali iba 10 min. Celkovo aj na ostatných atrakciách to už bolo o niečo lepšie. Našli sa však aj také, kde sa čakalo 40-50 min.

IMG_7404

Bonusové informácie na záver

Havky nechajte doma. 

V EL chýba hotel pre psov. Naozaj netuším, ako to riešia majitelia, ktorí idú okolo a chcú sa zastaviť. Je zaujímavé, že vo zvyšku EU hotel nesmie chýbať. Nevadí. Tento park je blízko SR, má odpustené.

Ubytujte sa 

Ak máte deti a chceli by ste stráviť zaujímavý predĺžený víkend, nie len jeden deň, odporúčame využiť ponuku rôznych tipov ubytovní (tematických hotelov). Viac na tejto stránke.

S týmito fotografiami sa s vami lúčime. 😉

IMG_7396

IMG_7406

IMG_7395

Viac na energylandia.pl

Ak sa vám podarí tento park navštíviť, napíšte nám ako bolo. 🙂

Nutaly

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: