Ako dobre nás poznáte?

V piatok sme na náš Instagram (do príbehu) pridali niekoľko zaujímavých faktov o nás. Vy ste sa mohli rozhodnúť, či sú pravdivé alebo nie.

Spolu sme uverejnili 21 faktov, vy ste uhádli 11 správne. Celkom dobré, však? 😉

Poďme sa spoločne pozrieť na príbehy, ktoré sa schovávajú za niektorými faktami.

Scania je naša najobľúbenejšia značka

Uhádli ste. Aj keď sme prišli do kontaktu s množstvom rôznych značiek kamiónov. Najviac nás očarila Scania. Uvidíme, či náš názor nezmení iná značka. Predsa len, konkurencia je veľká.

IMG_5288
Jedna z prvých 🙂

Spolu šoférujeme už štyri roky

Neuhádli ste. Koncom mája budeme spolu iba tri roky za volantom.

Pre Kilometer píšeme iba 6 mesiacov

Neuhádli ste. Pre Kilometer už prispievame rok. V marci 2018 bol publikovaný rozhovor s Naty. V nasledujúcom aprílovom čísle to bol prvý článok. Sme naozaj vďační za túto skúsenosť. Niektoré články z Kilometra sú aj na blogu.

Aby sme nezabudli. Kilometer je mesačník, ktorý dostávajú dopravcovia, ktorí sú v združení ČESMAD Slovakia. Takže v novinovom stánku ho budete hľadať márne.

PSX_20190506_150922.jpg
Posledné kusy v tlačenej forme

Počas voľna sme odviezli psíka z útulku vo Vranove do dočasky v Prahe

Neuhádi ste. Bol to chyták. Odviezli sme ho do Bratislavy, kde na neho čakala milá pani, ktorá mu ponúkla dočasku. Bola to naozaj zaujímavá skúsenosť. Skočili sme po neho až večer, keďže sme celý deň lietali s kamiónom a mysleli sme si, že sa to predsa len stihne skôr. Hafana sme zobrali k nám domov, skamarátil sa s Luckym. Spolu sme ich okupali a išli sme spať. Ráno sme skoro vstali a utekali do Banskej Bystice na pooperačnú kontrolu, keďže Naty bola po operácií. Po krátkej prestávke sme šli do Bratislavy. Tam sme psíka odovzdali. Zvládol celú cestu bez najmenšieho problému. Bol to naozaj šikovný psík. Pevne veríme, že ho čaká krásny osud a nájde si milujúcu rodinu.

screenshot_20190225_071810_com.facebook.katana.jpg

Mesačne odjazdíme 30-tisíc kilometrov

Neuhádli ste. Je to len skromných v priemere 19 500 km. Ak sme von celý mesiac a ujdú sa nám dobré prepravy dáme aj 21 000 km. 🙂 A ak si myslíte, že je to veľa. Povieme vám maličké tajomstvo: sú vodiči, ktorí toto dajú sami. Takže veľa to asi nebude. 😛

Do STD sme sa dostali cez kamaráta

Remíza. Odpoveď je jasná. Naty našla inzerát v jedných novinách. Poslala tam životopis a oni sa hneď ozvali. Peťo sa dostavil na pohovor a ani sa nenazdal a sedel v kamióne. Zbehlo to naozaj rýchlo. Keď sa tam dostal Peťo, nepoznali sme nikoho. Neskôr sme až spoznali niekoľko skvelých ľudí. Či vodičov, špeditérov a špeditérky a iných ľudí, vďaka ktorým je to tam o niečo lepšie. 🙂

Najlepšie sa nám šoférúje v Taliansku

Neuhádli ste. Aj keď sme v Taliansku asi najčastejšie, našou srdcovkou bude stále Španielsko. To sme jazdili niekedy dosť často. Do tejto krajiny sme sa zamilovali. Ani Taliansko nie je zlé, má skvelé jedlo, pamiatky aj ľudí. Lenže nezanechalo v nás taký silným dojem. Každý má svoju obľúbenú krajinu, ani nevieme prečo. Jednoducho si ju zamilujete.

7
Ilustračná fotografia

Naša najobľúbenejšia pizza je Margherita

Uhádli ste. Väčšina ľudí dodnes nechápe, ako môžeme jesť práve túto “suchú” pizzu. Nám jednoducho chutí. Taliani ju vedia naozaj dobre pripraviť. V jednoduchosti je krása. Tak sa to hovorí, však? Ak budete v Taliansku, naozaj ju vyskúšajte. Je to iný level ako u nás.

Luckyho sme (ne)našli na ulici

Uhádli ste. Nikdy sme nič takéto nespomenuli, vedeli by ste o tom. Odpovedali ste správne. Poznáte nás naozaj dobre. Luckyho sme si priviezli zo západného Slovenska. Možno za toto schytáme kopec hejtu, ale žiaden iný ratlík v útulku nebol. (Jednak, stále si ich rýchlo adoptujú.) Tak sme si ho zobrali od jednej rodiny. Útulkáčom sa snažíme pomáhať najviac ako vieme. Viď. vyššie.

IMG_0569

Peťo pred cca piatimi rokmi narazil vzduchový ventil a ostal stáť v ulici

Uhádli ste. Stalo sa to naozaj dávno. Boli sme spolu, ja som ešte nemala vodičák. Mali sme staré Volvo. Kto toto Volvo mal, asi si vie predstaviť, čo všetko sa stalo. Rampa bola dosť nešťastne položená. Viedol k nej malý kopec. Nám sa pri odchode z nákladky podarilo naraziť a odtrhnúť hadicu, ktorá mala na starosť prívod vzduchu. Auto ostalo stáť v strede cesty. Nakoniec prišiel servis, vymenil hadicu, obvod vzduchu sa uzavrel a bolo po probléme.

PSX_20190405_131414.jpg
Poučení a na istotu 🙂

Naty má už štvrtý vodičák

Uhádli ste. Jednoducho takto. Prvý bol na skupinu B. Druhý bol na skupinu CE. (Vtedy som nemusela utekať na políciu a zapísať si skupinu C.) Tretí bol po zmene priezviska, keďže sme mali svadbu. Štvrtý bol toho roku. Po operácií očí vám musia odstrániť dioptrie z druhej strany, pretože vám ich už k šoférovaniu netreba. A ak do konca roka stihneme vodičák na autobus, tak to už bude piaty. V priemere, každý rok mám nový vodičák. 😀 Dal niekto viac?

Screenshot_20190504_072331_com.instagram.android.jpg
Vodičák č.3

Podarilo sa nám vyvrátiť zvitok.

Uhádli ste. Aj napriek tomu, že sme si to chceli nechať pre seba, lebo zlí ľudia sa chytia každej blbosti, vám o tom povieme viac. Stalo sa to dávnejšie. Prepínali sme náves od kolegu. Bola noc, boli sme unavení, naozaj sme nejak neriešili, či to upevnil dobre. Keďže s ním prešiel dosť dlhú vzdialenosť, mysleli sme si, že to bude ok. Nebolo. Zvitky nedržali a tesne pred cieľom sa posledný vyvrátil. Keď sme v Senci otvorili náves, dalo nám dosť po papuli. Bola to naša vina? Neskontrolovali sme si to poriadne? Áno, bola. Mysleli sme si, že sa na profesionalitu kolegov spoľahnúť dá. Nedá. Odvtedy všetko kontrolujeme niekoľkokrát. Nič podobné sa nám už nestalo…

Lucky pohrýzol dvoch kolegov

Uhádli ste. Možno ich aj bolo viac. To vie len náš pes. Od malička ho učíme aby auto strážil. Je pochopiteľné, že ak dnu vlezie niekto, koho Lucky nepozná, začne byť veľmi agresívny. Väčšina ratlíkov je taká. Človek ich buď nenávidí alebo miluje.

Naše výročie svadby bude 1.7.2019

Neuhádli ste. Aj keď sme svadbu plánovali na tento magický dátum 1.7.2017. Museli sme to zmeniť na 8.7.2017. Pretože sála, kde sa to malo konať bola už obsadená. Uvedomili sme si, že dátum nám šťastné manželstvo nezaručí, tak sme sa tým prestali zaoberať. Jednoducho sme to preložili o týždeň. Aj tak 1.7. bolo veľmi upršané počasie.

Zarazilo nás iba jedno. Keď sme to povedali v práci, vypočuli sme si dosť mimo poznámku, aký zlý mesiac sme si vybrali, lebo vtedy sú samé dovolenky. Človek plánuje svadbu, ľudia gratulujú, no stále sa nájde nejaká divná výnimka, ktorú zaujíma iba jedno. Milí šéfovia, toto vašim zamestnancom radšej nikdy nehovorte. Naozaj. Je to trápne.

cropped-sb_0243b.jpg

Kolobežky sme si (ne)kúpili na Slovensku.

Uhádli ste. Kolobežky sme na Slovensku nekúpili. Narazili sme na nich vo francúzskom Decathlone. Prišli sme na firmu, kde nás odmietali vyložiť, presunuli to na nasledujúci deň, tak sme si spravili náhradný program a vyrazili do neďalekého nákupného centra. Našli sme tam tieto parádne kolobežky. Dlho sme neváhali a kúpili sme ich. Na kolobežkách sme sa odviezli k autu. Bohužiaľ, pred vstupom do industriálky na nás vyskočil nejaký premotivovaný zamestnanec a nasledoval nás až k autu. Pracovníci pri okienku, kde nám povedali, že vykladáme ráno, už neboli. CMR s adresou nepomohli. Surovo nás vyhodili z firmy a celej industriálky. Išli sme to preparkovať o niečo ďalej. Porušili sme pauzu. Bolo to celé zlé. Autá a vodiči, ktorí tam prišli s nami a čakali tiež v areáli parkovať mohli. Francúzi sa nijako obmäkčiť nedali, tak sme sa radšej zobrali a odišli…

V Taliansku na pumpe na nás chceli zavolať políciu.

Uhádli ste. Stalo sa to na juhu Talianska. Išli sme sa sprchovať, no upratovačovi sa nepáčilo, že ideme spolu. Okrem toho, že sa spolu sprchujeme všade a 99,9 % ľudí to nerieši v Taliansku máme vždy problém. Polícia neprišla, malo nás to iba vystrašiť. Tak sme sa s kľudom Angličana osprchovali a išli ďalej. Už si dávame pozor aby nás nik nevidel. Hlavne ak sú sprchy rozdelené na dámske a pánske.

Osobitnú kapitolu uzatvárajú sprchy na Vipitene. Tam sa na dámske toalety, kde je len jedna sprcha chodí sprchovať množstvo párov, chlapov a v neposlednom rade aj žien. Samozrejme, keď ideme my, vždy natrafíme na nepríjemného pána, ktorý má chuť robiť poriadky. Ale to, že pred nami tam bol chlap nerieši. Asi ma nejaký komplex. Nemusí sa báť, tie sprchy sú také odporné, že na jeho čunačinky by nepomyslel ani pes…

Ak skončíme na kamióne, (ne)budeme pravdepodobne jazdiť na MHD.

Neuhádli ste. Aj keď to znie čudne. Vodiči v MHD zarobia o niečo menej ako vodiči nákladiakov, chceme to skúsiť. Môj sen je šoférovať trolejbus. Som zvedavá ako mi to pôjde. A pevne verím, že sa nájde aj nejaký ten zaujímavý zážitok a možno budem písať denník (premotivovaného) vodiča trolejbusu. 😀

Naty veľmi rada tankuje

Neuhádli ste. Nenávidím to. Najradšej by som si vtedy obliekla skafander, ktorý by ma ochránil, keďže nafta sama o sebe dosť zapácha a z oblečenia sa nedá ľahko zmyť. Vôbec k tomuto nemám vzťah a obdivujem ľudí, ktorým to vonia. Teším sa, keď si raz kúpim elektromobil, zástrčka sa mi pozdáva viac. 😀

Naša svadobná cesta bola bola Albánsko.

Uhádli ste. Aj keď sme chceli niečo viac nóbl ako Maledivy, uvedomili sme si, že niekedy je lepšie skúsiť niečo menej časovo náročné. Úprimne, plánovanie dovolenky, kde máte fixné termíny je v našej nestabilnej práci dosť adrenalín. Radšej sme to odložili.

DGVI2559
Niečo z Albánska

Albánsko je krásna krajina. Môžete sa presvedčiť sami.

Peťo nemá žiadne tetovania.

Uhádli ste. Peťo nemá žiadne tetovanie. Ak nerátame henu, ktorú skúsil minulý rok v Albánsku. Raz si chcel dať, keď bol v puberte. Nakoniec ho to prešlo a tetovania mám len ja. Kto vie, možno ho raz presvedčím na nejaké spoločné. Minimálne, ak budeme oslavovať nejaké x-té výročie svadby. 😉

Sme maniaci na Netflix

Neuhádli ste. Maniak je len jeden. Je ním Naty. Keďže doma sme sporadicky a Netflix si vyžaduje internetové pripojenie, nemáme na to čas. Ale počas dlhšieho voľna či PN si Naty dopriala. Máme nový televízor, na ktorom najčastejšie sledujeme Youtube alebo Netflix, keďže obyčajné programy sú niekedy dosť otravné. A bežia s množstvom reklám.

Netflix je skvelá vec. Môžete si vybrať z ponuky rôznych filmov, seriálov či dokumentov. Po novom si viete nastaviť aj české titulky, ak vám anglický jazyk robí problém. Na jeden mesiac si ho viete vyskúšať zadarmo. Stačí sa zaregistrovať, vybrať si váš program (basic 7.99€; standard 9.99€ alebo premium 11.99€), zaregistrujete svoju kartu alebo účet paypal. Peniaze sa stiahnu až po mesiaci. Kedykoľvek v priebehu mesiaca, ktorý bude zadarmo, môžete účet zrušiť a žiadne poplatky od vás nik pýtať nebude. Je to naozaj fér. Netflix vám pošle email a upozorní, že sa blíži nový mesiac a s ním vaše fixné členstvo, za ktoré si budete musieť zaplatiť.

Podľa programu, ktorý si vyberiete, môžete vytvoriť rôzne kontá. Môžete taktiež vytvoriť zoznam obľúbených filmov a seriálov. Ak ich ohodnotíte, Netflix vám vygeneruje filmy alebo seriály, ktoré by sa vám mohli páčiť. Je to naozaj skvelé. Zaregistrujte nového člena a máte ďalší mesiac zadarmo. 😉

 
P&N
Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: