La Plaja de la Mora (Španielsko)

Túto pláž sme objavili náhodne. Keďže je to jedna z mala pláži, ktorá je blízko pumpy, rozhodli sme sa ju navštíviť. Neoľutovali sme. 😉

 

 

La Plaja de la Mora

Je malá pláž v Španielsku, východne od mesta Tarragona. Vedľa pláže je vybudovaný slušný kemp. Dá sa tam ubytovať v chatách či stanoch, prípadne vo vlastnom karavane. Ubytovanie a aktuálny cenník si môžeš pozrieť na ich stránke na facebooku.

plaja de la mora.png

 

V blízkosti pláže sú reštaurácie a obchodíky. More a pláž boli počas našej návštevy čisté. Po ceste na pláž sme si všimli nejaké zastávky. Predpokladám, že sa tam dá dostať aj autobusom. Toto miesto by som odporučila skôr nenáročným kempistom. Na rozdiel od takej pláže v meste Borriana či Roses je táto dosť malá.

Pre kolegov: Z AP-7 zísť na pumpu El Medol. Z každej strany je dobrý prístup. Cez diaľnicu ide most. Dá sa tam pekne prejsť. Nám to na kolobežke trvalo pár minút. Pešo to tiež nie je nič strašné. Na pumpe (smer Tarragona) je sprcha, wifi a reštaurácia. Dobré miesto na víkend. 😉 Jedinou nevýhodou je malý počet parkovacích miest pre kamióny.

Naša skúsenosť:

P&N: Jedná z prvých pláži v Španielsku, ktorú sme objavili. Pláž je piesočnatá. Po šírke pláže sú vybudované fontány s vodou, kde sa človek očistí od piesku.  Z pumpy je tam na skok. Pre nás je to úžasne miesto, kde stráviť víkend. Keďže je pláž maličká, nehrozí tam nával turistov. 😉

 

Pár fotiek z pláže

 

Nataly

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: