Salzburg

Ak by som mala jednou vetou opísať Salzburg, veta by znela takto: Mesto, kde sa vždy niečo deje. Kedykoľvek sme mesto navštívi, nikdy sme sa tam nenudili. Od výstavy áut až po levitujúceho Mozarta. Stále bolo čo objavovať.

 

Salzburg

Salzburg je štvrtým najväčším mestom Rakúska. Leží v blízkosti nemeckých hraníc. Má 148 256 obyvateľov (viac ako Prešov, menej ako Košice). V minulosti bol na Slovensku známy pod menom Soľnohrad. Staré mesto (historické mestské jadro) bolo v roku 1996 zapísané do zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

salzburg map.png

Dnes trocha netradične. O Salzburgu si vie pomocou uja googlu každý niečo nájsť. Tak vynecháme pamiatky a ideme na vec! 🙂

Prvýkrát sme boli v Salzburgu niekedy v lete. Bolo veľmi horúco. Mne v priebehu tripu prišlo veľmi zle, tak sme sa ho rozhodli predčasne ukončiť. Vtedy sme nemali kolobežky a z pumpy do centra to bola veľmi dlhá prechádzka. V meste sme našli nekonečné množstvo bio obchodíkov, ktoré milujem. Nevynechali sme ani jeden. 😉 Všade navôkol sa hemžili davy turistov. Museli sme si na seba dávať pozor, aby sme sa v tom dave nestratili.

Na našu druhu návštevu sme sa vopred kvalitne pripravili dostatkom tekutín, kolobežkami a dobrou náladou. V meste sme sa zastavili v našej obľúbenej indickej reštaurácií Bio Bistro Spicy Spices. Tam sme sa kvalitne najedli a pokračovali ďalej v objavovaní mesta.

 

V krátkosti čo sa v Salzburgu oplatí vidieť a čo mesto ponúka

Nie som odborník na mesto, ale určite by som pri ďalšej návšteve neváhala nad nákupným centrom EUROPARK. Ďalej by to bolo historické centrum, hrad, či iné atrakcie.

Dostať sa sem je jednoduché. Autom, autobusom, dokonca je tu aj letisko. Mesto je zabezpečené MHD. Pre cyklistov sú k dispozícii rôzne cyklotrasy, či prenájom bicyklov.

 

 

Naše objavovanie mesta

 

Nataly

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: