9 dôvodov, prečo jazdiť vo dvojke

Jazdenie vo dvojke nie je pre každého. Tak ako toto povolanie. Nebudeme si klamať. Je kopec dôvodov, prečo sa to neoplatí.

Veď kto by sa vzdal 11 hod. odpočinku, 45 min. pauzy (po 4,5 hod. jazdy), či nedajbože sa delil o to málo miesta v kabíne s niekym iným?

Viac o jazdení v tomto článku.

Keď jazdil iba Peťo, bolo to úplne iné ako je teraz. Hoci sme spolu boli tak ako teraz, ale pracovne to nebolo ono.

Do niektorých firiem ma nechceli pustiť, lebo som nemala doklady. Ak Peťo nevládal šoférovať, nemohla som ho vystriedať. A prakticky som bol bez príjmu.

Spomínam to len preto, lebo poznám kopec párov, ktoré takto jazdia. Či už v rámci dovolenky, alebo stále. Muž ženu uživí a tá mu na oplátku pomáha v kabíne. Áno, je to milé. Ale načo takto, keď sa to dá aj lepšie.

POZOR: Nasledujúce dôvody sa týkajú najmä párov.

 

1.  SPOLOČNOSŤ

V aute človek nie je sám. Má sa s kým porozprávať. Samotný vzťah sa buď utuží alebo krachne. Je to skúška, ktorá stojí za to. Ak ide o čisto len pracovný vzťah. V tomto prípade je to trošku iné. Tam sa musia nájsť povahy, ktoré sa k sebe hodia. Vedia sa dohodnúť. Aj napriek tomu je vypuknutie ponorky reálne. Je fakt málo ľudí, ktorí vám po čase nebudú liezť na nervy. 😉

Keď som šla smiešnych 200 km do ZV sama s kamiónom, nikdy som sa necítila tak depresívne. Ticho zabíja, hlavne ak je človek zvyknutý na hluk okolo. To v mojom prípade bolo. Je to ako keď sa odsťahujete od hlučných členov domácnosti a začnú vám chýbať. To je myslím jedna z nevýhôd tejto práce. Samota. 

img_1754
Náš verný parťák

2.  SPOLUPRÁCA

Ak odstojíš dve hodiny na nákladke a chceš čím skôr naložiť a vypadnúť. Samému to trvá dvakrát dlhšie. Zatiaľ čo jeden vybavuje papiere, druhý otvára strechu. Ak niečo zabudne na druhej strane návesu, nemusí sa k tomu vracať, je tam predsa jeho parťák, ktorý mu to už podáva. Veď to poznáte. To nekonečné gurtňovanie? V návese to vtedy vyzerá ako v lanovom centre. 😀

3. FULL-SERVISE

Šoférovať a robiť si chlebík je nemožné. Načo sa stresovať, keď máš kolegu? Skotúľa sa voda ma druhú stranu kabíny? Treba niečo vybrať z kastlíka?

4. PARKOVACÍ ASISTENT

Cúvanie, zastavenie premávky. Úplná malina, keď máš navigátora tam vzadu. Hlavne večer pri parkovaní. Nehovoriac o tom, že dva páry očí vidia viac ako jeden.

5. DOBRODRUŽSTVO

Prechádzka niekde do mesta, k moru či obchodu? Prečo nie? Lepšie, ako sa nalievať pred notebookom. Vela šoférov nikam nechodí lebo sa im nechce. Vraj niet s kým. Možno by sa mali spýtať kolegov, ktorí majú bicykel vzadu za kabínou a takéto veci neriešia. Ak spomeniem tento bod, koľko vecí sa dá zažiť cez víkend alebo vďaka nevydarenej výkladke. Stále sa ozve niekto múdry a oponuje mi: únava, nedá sa atď. Keď sme v sobotu ráno po štyroch hodinách spánku otvorili oči, zbalili veci a šli 10 kilometrov do mesta, kde bola práčovňa, nikto to neriešil. Nebolo to prvý ani poslednýkrát. Áno, sme “mladí”, vládzeme. Ale aj tak sa to dá. Ak nie takto, tak inak: výkladka v piatok padla, čakali sme do pondelka. V piatok sme našli bus do Benátok. Tu sme boli krásne oddýchnutí. Podobná situácia v Córdobe. Alebo Autohof jeden kilometer od Legolandu. Vysvetľujem to ako taká pipa, ale nedá mi. Neznášam takéto reči.

Pamätaj: VŠETKO SA DÁ, KEĎ SA CHCE. 

 

img_0288
Cestou z práčovne v Belgicku. Luckyho prvé stretnutie s koníkmi.

6. LEPŠIE MIESTA

Už (takmer– aby som nezavádzala) žiadne státie pred firmou a na pochybných miestach. Viac výkonu, viac šance zaparkovať na normálnom mieste. Hej, sem tam sa stane. Vďaka zamestnancom vo firmách, kde na všetko majú čas. Okrem situácie, kedy treba ísť domov. Vtedy lietajú ako pes s prebitou labou. 🙂

7. PREPRAVY

Dlhšie, lepšie a zaujímavejšie. Samozrejme je väčšia šanca. Telefón pravdepodobne pípne skôr. Keď je dvojka šikovná, ide to prakticky samo. Ten čas neskutočne letí.

 

IMG_4148
Niekde v Taliansku

8. VÝPLATA

Ak jazdia členovia domácnosti, ktorí majú spoločný príjem. Je to stále viac akoby zarobil jeden za podobné okolnosti… A ten druhý váľal šunečky.

9. UTUŽENIE VZŤAHU

Páry, ktoré trávia najviac času spolu toho vedia o sebe o niečo viac. Tento vzťah je väčšinou na inej úrovni. Konflikty riešia hneď, neodkladajú ich. Nepotrebujú si nič dokazovať alebo vymýšľať hlúposti. Vedia, že sa musia na seba spoľahnúť a tichá domácnosť neprichádza vhod. Je to všetko trošku zložitejšie, než sa zdá. Niet kam ujsť. Komu sa vyrozprávať  a podobne. Takže SORRY si musí nájsť cestu, či sa nám to páči alebo nie. Skúste si to vyskúšať doma. 😉

Viac o našom spolužití v kabíne tu.

 

Peter & Nataly

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: