Trajektom na Sicíliu

Na konci turnusu sme dostali prepravu na Sicíliu. Trajektom sme už raz šli, tak sme sa tešili na ďalšie dobrodružstvo, ktoré na nás čakalo.

55

 

Šli sme z prístavu Reggio Calabria do prístavu v meste Messina. Cestou späť sme sa vylodili v prístave Villa san Giovanni. A to bol asi najmenší a najvyťaženejší prístav, aký som v Taliansku videla.

Cesta tam

2155

Cesta späť

455.jpg

 

Ako bolo?

Dosť dlho sme googli mapu prístavu v Reggio C., pretože po predošlej skúsenosti v Genove, sme nechceli nechať nič náhodu. Do prístavu sme prišli tesne pred odchodom lode. O 5.00 mala odchod a my sme prišli o 4.50. Stihli sme kúpiť lístok v búdke, ktorá bola od lode 300 metrov. Ako poslední sme zaparkovali. Obojsmerný lístok (pre kamión cca 225€) platí mesiac. Cestou na Sicíliu bola tma, nič sme nevideli, zato loď sa kývala kvalitne. Celá plavba trvá zhruba 30- 40 min.

Podľa bezpečnostných predpisov, by pasažieri mali opustiť autá a presunúť sa do miestnosti, kde boli pohodlné sedačky, toalety a terasa s výhľadom. Samozrejme v Taliansku im to bolo fuk, kto si čo robí. Na palube sú vítaní aj psíkovia. Musia byť  na vodítku. Prístav v Messine bol veľmi zaujímavý. Taká Talianska klasika. Vďakabohu, nejak sa nám podarilo trafiť na diaľnicu a šli sme smerom na Cataniu.

Môj dojem z tohto ostrova bol dosť zmiešaný. Kedže diaľnice boli na väčšine úsekov rozbité, krajnica bola zarastená kadejakými burinami a v industriálke, kde sme vykladali, to vyzeralo ako na smetisku. Dokonca taká perlička. Keď sme šli vykladať a nevedeli sme nájsť firmu, pýtali sme sa v jednej firme (ktorá bola 300 m od nej vzdialená) na správnu adresu.   Chalan na vrátnici, asi prvýkrát v práci, nás posielal dnu do firmy, že to sa vykladá tam.   My zmätení, že názov firmy nesedí, sme mu nechceli veriť. Presviedčali nás tam všetci, až do momentu, keď pred rampou zistili, že to vážne nie je tam. Jeden pán vedel správnu adresu, tak nám ukázal tú správnu firmu. Kto pozná Talianov, vie, že to nie je nič neobvyklé. Nič strašné sa nestalo. Len sme sa ukrátili o čas a Peťko o nervy. 🙂

Ešte zopár fotiek z lode a Sicílie

 

Nataly

 

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: