Legoland (Nemecko)

LEGOLAND (ďalej LL) je obrovský zábavný park, kde sa nachádza kvantum atrakcií pre deti, dospelých a všetkých milovníkov lega. Nájdeš ho pri meste Günzburg, nejakých 100 km za Mníchovom, smerom na Stuttgart.

*Lego bolo a je súčasťou (česť výnimkám) každého dieťaťa. Takže návšteva takéhoto parku nebude žiadna strata času alebo peňazí, v tomto prípade nehrozí.*

Zopár užitočných rád

 • vstupenky na internete a v predstihu stoja menej (ušetríš aj cca 13 €)
 • kopec agentúr robí zájazdy do LL, stále sa tam vieš nejako dostať
 • za parkovisko sa platí 6€
 • vstupné na mieste je 44,50€ dospelý, dieťa od 3 rokov 39,50€
 • samozrejme dá sa vybaviť family ticket/ rodinná vstupenka
 • psy do parku nesmú, no park má k dispozícií hotel pre psov za 5€/pes plus 20€ záloha za vstupnú kartu (sú to klasické klietky, nezabudni deku, hračky a jedlo, voda tam je k dispozícií)
 • v parku sa nestratíš, pri vstupe dostaneš mapu
 • v parku je kopec reštaurácií, každý si tam príde na svoje aj vegoši 😉
 • ak nechceš stáť v rade, zakúp si kartu express pass
 • kvôli bezpečnosti sa prehľadávajú tašky a batohy návštevníkom
 • pri každej atrakcii je možnosť nechať batoh/tašku na vyhradenom úložnom mieste, ak aj napriek kamerám tomu človek neverí, môže si odložiť veci do bezpečnostnej skrinky, sú napravo pri vstupnej bráne

 

História

Prvý LL bol otvorený v roku 1968 v Dánsku (Billund). Ďalej nasledoval v roku 1996 v Anglicku (Windsor). Potom v Kalifornii, na Floride, v Malajzii, Dubaji či Japonsku. Legoland v Nemecku otvorili v roku 2002.

Atrakcie

V Nemecku si príde na svoje každý. Parkom sa premávajú rôzne rozprávkové či filmové postavy. (Ľudia oblečení v kostýme danej postavy.) Okrem fotiek sem-tam zastúpia rodičov a robia babysitting pokiaľ si dieťa samovoľne odbehne a rodičovi nechýba, prípadne je na ceste.

IMG_2995

Teraz sa presunieme k samotným atrakciám. Ak o nich nechceš vedieť resp. chceš si to prekvapko nechať tesne pred danou atrakciou, preskoč popis, ktorý začína slovom SPOILER.

Vstupná brána

Miesto, kde si návštevníci môžu zakúpiť vstupenky, parkovacie lístky, express pass (karta, ktorá zabráni zbytočnému čakaniu v rade na atrakcie). Hneď ako prejdú vstupnou bránou na pravej strane nájdu bankomat. Hotovosťou sa platí v stánkoch s hračkami. (Stánky, kde si môžete zahádzať loptou do koša a vyhrať obrovského plyšáka.)

21271085_598046377251318_6438365245946991296_n

 

Miniland

25 miliónov kociek lega z ktorých vznikli európske mestá ako Benátky, Mníchov, Frankfurt dokonca aj mini Holandsko či niektoré scény z Hviezdnych vojen. Ak uvidíš niekde gombík, neváhaj a stlač ho. Figúrky ožijú a niečo zaujímavé ukážu. My sme konečne videli mníchovskú Allianz Arénu podrobnejšie, ako keď ideme po diaľnici a nedá sa poriadne ani fotiť.

IMG_3013

Lego City

Tu nájdeš vláčik, ktorý chodí po celom Legolande. Autoškola pre detičky, ktoré sa vozia na malých autíčkach. Pre nás starších tu je Lego Factory. Miesto, kde sa vyrábajú lego kocky.

SPOILER: Najprv si návštevník pozrie krátku rozprávku. Potom sa presunie vedľa, kde si môže pozrieť ako vznikajú nové lego kocky. V našom prípade to bol lego panáčik. Je tam mini linka, ktorú pravidelne niekto udržiava. Pri každej časti je malý monitor, ktorý podá rozprávkovo čo sa to v tej časti vlastne deje. A aby som nezabudla. Pred vstupom dostaneš lego kocku s pamätným rokom a logom Legolandu. 🙂 

Samozrejme v Lego city je viac atrakcií, tie sú pre malých ako stvorené. Určite ich chodte objaviť spolu s deťmi.

IMG_3042

Little Asia

Tematika atrakcie založená na lego sérii Ninjago. Kto sa nebojí môže si vyskúšať tento kolotoč.

IMG_3041

Lego Ninjago World

Tematika nadväzuje na novootvorenú časť parku oproti Little Asia.

IMG_3046

SPOILER: Túto časť by som taktiež v žiadnom prípade nevynechala. Tu si s rodinkou spoločne zabojujete proti zlým ninja. Rukami, pomocou dosť živej steny, budete do nich strieľať. Pre nás možno trošku nadčasové, no stojí to za to si vyskúšať. 

Adventure Land

Už samotný názov prezrádza veľa. Kto si pamätá úvodnú scénku zo seriálu Krok za krokom? Kde sa deti spustili na lodi a na moste im mávali rodičia? Ako ich tá voda poriadne ošpliechala? Tak v tomto prípade to bude podobné aj tu. Preto ti odporúčame priniesť si svoj vlastný pršiplášť, alebo ak ti nevadí 4/6€. Môžeš si ho kúpiť priamo tu. S logom Legolandu. Ako pamiatka, skvelá vec. 😉 Viac neprezradím. Stačia tie pršiplášte.

IMG_3075

 

Kingdom of the pharaohns

Táto časť sa mi najviac páčila. Okrem toho, že hneď vedľa bol stánok s vegánskymi mňamkami, najviac ma pobavila tabuľka víťazov v Temple X-pedition. Boli tam fotografie hráčov a ich skóre. Najviac sa darilo jednému dedkovi, ten na tej tabuľke bol minimálne päťkrát.

SPOILER: O čo tam vlastne ide? Sedíš vo vláčiku, ktorý sa otáča a laserovou pištoľou strieľaš lego postavičky, prípadne čokoľvek, kde je farebné svetielko. 

IMG_3097

 

TIP NA RODINNÝ VÝLET

 

Dedinka Legoland, vzadu za parkom, je tam možnosť ubytovať sa v zámku alebo prísť karavanom. Samozrejme v rámci ubytovania ponúka LL zaujímavé ponuky na vstupné. Väčšinou ho ponúka na 2 dni zadarmo/ v zľave. Viac tu.

NAŠE HODNOTENIE

O existencii LL sme sa dozvedeli z tabuli na diaľnici. Neskôr, keď sme hľadali autohof (platené parkovisko pre kamióny so sprchou, práčkou a reštauráciou), sme ho objavili znova. Kedže komentáre na TruckParking nám povedali, že ten autohof má fakt práčku, ktorú sme veľmi potrebovali, rozhodli sme sa zostať tam. Ani nie kilometer od parkoviska bol LL. Črtal sa pred nami zaujímavý víkend.

V nedeľu o desiatej sme kúpili lístky u okienka, za tú štandardnú cenu a hurá do parku. 7 hodín zbehlo neskutočne rýchlo. Snažili sme sa navštíviť všetky atrakcie. Skúšali sme šťastie v tých stánkoch s loptou, kde vieš vyhrať krásne plyšáky, no nepodarilo sa. Nakoniec si Peťo všimol, že baba, ktorá tam dávala pozor a mala to pod palcom, niečo stlačila a tomu decku sa v tej chvíli začalo dariť. Lopta sa neodbila od dna vedra. To bolo trošku z našej konšpiračnej teórie. Každopádne bez detí sa tam neoplatí skúšať šťastie, lebo vás ošklbú o všetky drobné. Skôr odporúčame to ryžovanie zlata, tam je výhra lego či medaila fakt reálna. Stačí si len vybrať.

Počasie nám nejak neprialo a o 14-tej začalo pršať. Akurát sme stáli v rade na vyhliadkovú vežu. Samozrejme, dnu sme sa nevošli, zavreli nám to pred nosom. Napriek tomu, že pršalo, ľudí to od atrakcií nejak neťahalo. Tie ktoré fungovali máli stále plno. Stačil pršiplášť a v zábave sa pokračovalo. Po hodinke dážď ustál, to sme sa akurát chystali odbaliť zakúpené pršiplášte, no už bolo neskoro. Nevadí.

Atrakcie v parku zatvárajú hodinu pred záverečnou. My sme o tomto čase boli na ceste za Luckym. Ten na nás čakal v hoteli. Večer sme sa mu na oplátku dostatočne venovali. Vybehal sa po celom parkovisku dokonca aj v poliach v okolí a išiel unavený spať.

Zvyšné atrakcie ako podmorský svet, Imagination park, či hrad som nespomenula zámerne. Radšej raz vidieť, ako stokrát počuť. 😉

Zopár fotiek na záver

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

 

Nataly

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: